Newsy

Daft Punk z nowym soundtrackiem ?


W sieci od jakiegoś czasu pojawiały się informacje na temat soundtracku do filmu Gates Of The Sun – wyprodukowanego przez popularnego ostatnimi czasy Daft Punk (głownie za sprawą nowego albumu Random Access Memories jak i kawałka Get Lucky). Cóż… nie do końca jednak te wieści są prawdziwe.

Faktem oczywiście jest tylko połowa tych informacji. Słowo „połowa” idealnie tutaj pasuje ponieważ za ścieżkę dźwiękową do filmu będzie odpowiedzialny tylko Guy-Manuel de Homem-Christo (ten pan w żółtym hełmie – dla niewiedzących). Francuz specjalnie na potrzeby tego filmu postanowił przywrócić na światło dzienne stary projekt tworzony wraz z Ericem Chedeville o nazwie Le Knight Club (znani chociażby ze świetnych utworów takich jak: Rhumba czy Soul Bells).
Obaj panowie wspólnie działają od 1997 roku i prowadzą label Crydamoure. Film swoją fabułę będzie opierał na tajnym algierskim agencie służb specjalnych, którego misją będzie powstrzymanie paramilitarnej organizacji, która jak zwykle chce czynić złe i okrutne rzeczy na mieszkańcach kraju. Reżyserią zajmie się Jean-Marca Minéo znany z takich produkcji jak Femme Fatale z Antonio Banderasem z 2002r.
W filmie dodatkowo zobaczymy byłą już gwiazdę amerykańskiego ringu bokserskiego, Mikea Tysona. Mówiono także, że w Gates Of The Sun zobaczymy także samego Homem-Christo, jednak te informacje okazały się zwykłą plotką. Data wydania filmu przewidziana jest na luty tego roku w Algierii oraz miesiąc później we Francji. Czekamy!